Lajme & Evente - Shkolla Arberia
October 18, 2017

Bashkepunim me Food Bank Albania

Perfaqesues te “Food Bank Albania” vizituan sot shkollen “Arberia” ne kuader te Dites Nderkombetare te Ushqimit, i cili eshte nje event mbare global, qe na kujton […]
October 18, 2017

Dita Evropiane e Gjuheve te Huaja

Dita Evropiane e Gjuheve te Huaja, ashtu si cdo vit , ka angazhuar mesuesit dhe nxenesit e shkolles “Arberia” me punime dhe projekte. Diten e djeshme […]
March 10, 2017

Interviste me Brunilda Zllamin

Diten e djeshme nxenesit e rrethit letrar te shkolles sone paten nderin dhe kenaqesine te kishin prane tyre shkrimtaren, mjeken, zonjen Brunilda Zllami. U zhvillua nje […]
March 2, 2017

Panairi i shkencave

Panairi i shkencave, i cili u zhvillua diten e djeshme, solli punime te shkelqyera nga nxenesit e ciklit 9-vjecar. Ata shpalosen te gjithe imagjinaten dhe talentin […]
February 13, 2017

Ekskursion mesimor ne Preze

Ekskursion mesimor i klases se peste ne kalane e bukur te Prezes.
December 31, 2016

Nxenesit festojne Vitin e Ri

Festa me vogelushet e kopshtit “Arberia” pasohet nga ajo e pjeses tjeter te shkolles. Nxenes nga te gjitha klasat u paraqiten me interpretimet e tyre teper […]
December 29, 2016

Femijet e kopshtit festojne Vitin e Ri

Viti i Ri po vjen dhe femijet e vegjel te kopshtit “Arberia” festojne bukur me kenge, vjersha e kercime. Perhere te buzeqeshur na dhurojne nje shfaqje […]
November 28, 2016

Festat e 28-29 Nentorit

Te vegjlit e kopshtit dhe nxenesit e fillores se shkolles sone “Arberia” festuan me vjersha e kenge festat e 28-29 nentorit. Me zerat e tyre te […]